LEGO تلاش های بسته بندی پایدار خود را گسترش می دهد

گروه LEGO به تلاش های خود برای حذف تدریجی پلاستیک های یکبار مصرف از بسته بندی خود و جایگزینی آن با کاغذ پایدار و قابل بازیافت ادامه می دهد. این روند امسال در اروپا و آسیا آغاز شد و از سال آینده در قاره آمریکا نیز اجرا خواهد شد.

تیم بروکس، معاون مسئولیت زیست محیطی در گروه LEGO می گوید: حذف تدریجی پلاستیک یک بار مصرف از محصولات ما برای ما بسیار مهم بوده است، زیرا این ماده برخلاف کیسه های کاغذی به ندرت بازیافت می شود. ما سه سال پیش متعهد شدیم که این کار را انجام دهیم و با تعدادی چالش فنی روبرو شدیم تا کیفی پیدا کنیم که استانداردهای بالایی را که طرفداران لگو از ما انتظار دارند، به خطر نیندازد. این یک تلاش تیمی واقعی برای رسیدن به این لحظه هیجان‌انگیز بوده است و ما بسیار مفتخریم که شاهد شتاب واقعی عرضه کیسه‌های کاغذی هستیم.

طراحان در طراحی کیسه های کاغذی بسته بندی شده ای که می توانند در برابر فرآیند تولید و تغییرات مکرر رطوبت و شرایط آب و هوایی مقاومت کنند، با چالش هایی مواجه شدند.

بسته بندی و شکل کلکسیونی جدید Pick-A-Brick | منبع: LEGO

بروکس می‌گوید: «بیش از 350 همکار لگو گرد هم آمدند تا این چالش مهم را حل کنند و آنچه انجام دادند باورنکردنی است. تطبیق اهمیت تجربه ساخت و ساز، کیفیت محصول و چالش های مهندسی و تولید با نیاز فوری به پایداری بیشتر آسان نبوده است. ما نمی توانیم منتظر باشیم تا بدانیم طرفداران ما وقتی اولین کیسه کاغذی بسته بندی شده خود را باز می کنند، چه فکری خواهند کرد.

  کتاب های جدید کودکان - "موش های پای!" »

LEGO همچنین لیوان های پلاستیکی روی دیوارهای Pick-A-Brick فروشگاه های LEGO را با جعبه های مقوایی قابل بازیافت جایگزین می کند. این جعبه ها فضای کمتری را نسبت به نمونه های قبلی خود اشغال می کنند و از ماه آینده تا سال آینده وارد فروشگاه ها می شوند. بسته بندی فیگورهای کلکسیونی نیز از پلاستیک یکبار مصرف به جعبه های مقوایی منتقل می شود.

در ماه سپتامبر، گروه LEGO اعلام کرد که قصد دارد در سه سال آینده بیش از 1.4 میلیارد دلار برای تلاش های پایدار هزینه کند.

منبع: https://toybook.com/lego-sustainable-packaging-news/