راهنمای خرید بهترین اسباب بازی فکری و آموزشی جدید دخترانه و پسرانه برای 10 سال با قیمت مناسب و ارزان

راهنمای خرید بهترین اسباب بازی فکری و آموزشی جدید دخترانه و پسرانه برای 10 سال با قیمت مناسب و ارزان

به بازی‌هایی که حضور کاغذ و قلم در آن جزو وسایل مورد نیاز آن می‌باشد و افراد در حین بازی باید مواردی را یادداشت نمایند تا بتوانند بازی را پیش ببرند، بازی‌های فکری کاغذی و نوشتاری می‌گویند. نمونه‌ای از بازی‌های فکری کاغذی و نوشتاری سودوکو و انواع جداول کلمات می‌باشد. بازی های پازلی ابتکار و دانش فرد را مورد سنجش قرار می دهد و قطعات با یک روش منطقی کنار هم قرار می‌گیرد تا راه حل صحیح پازل به دست آید. پازل های مسطح، پازل های 3 بعدی و روبیک نمونه‌ای از بازی‌های فکری پازلی می باشند. بازی فکری شهر کوچک پارچه‌ای یک بازی همانندسازی است که جزو بازی‌های فکری آپارتمانی مناسب کودکان به شمار می‌رود. در این گیم‌برد جذاب کودک با یک شهر مینیاتور متشکل از خانه‌ها  خیابان‌های مختلف روبرو است که باید آن را مدیریت کند.

  • در ارتباط با معرفی بهترین بازی فکری برای کودکان به این نکته نیز توجه کنید که آیا فرزندتان روحیه رقابتی دارد؟ اگر پاسختان بله است پس به دنبال بازی‌هایی باشید که در آن برد و باخت وجود داشته باشد.
  • این بازی جذاب که داستان جذابی نیز دارد از دو تا سه نفره قابل بازی است.
  • اگر به فکر سرگرمی کودکان خود در کنار آموزش هستید بهترین انتخاب را انجام دهید.
  • جذابیت‌های جنگا به قدری زیاد است که بزرگسال‌ها بیشتر از کودکان آن را بازی می‌کنند اما بازی فکری جنگا مناسب کودکان 4 سال به بالاست.
  • اکثر بازی های دورهمی یک فضای شاد و پر سروصدا ترتیب می دهند که دورهمی را به یک مهمانی مفرح و لذت بخش تبدیل می کند.
  • می‌توانید بازی‌های ایرانی و خارجی مختلفی را هم پیدا کنید که در نسخه‌های دخترانه یا پسرانه تهیه شده‌اند و می‌توانند برای مراکز آموزشی مناسب باشند.
  فروشگاه عید پاک Build-a-Bear برای مشاغل خرگوش باز است

ضمن آنکه در هنگام خرید اسباب بازی توجه به روحیه کودک نیز یک امر بسیار مهم است زیرا بعضی از کودکان تیپ یادگیریشان به صورت یادگیرنده نوشتاری است و یا بعضی دیگر یادگیرنده بصری و یا یادگیرنده حرکتی می‌باشند. بازی فکری استوژیت هوپا برای گروه سنی 8 سال به بالا طراحی شده است. استوژیت برگرفته شده از بازی DIXIT می باشد که در سال 2008 توسط جین لوییز روبیرا طراح فرانسوی برای شرکت لیبلود فرانسه طراحی گردید.

برای خرید اسباب بازی فکری چکار کنیم؟

رنگ سیاه یعنی مهره‌ای که انتخاب کردید در پشت دیوار وجود ندارد و باید رنگ‌های دیگری را امتحان کنید؛ رنگ سفید هم یعنی این مهره در پشت دیوار وجود دارد اما جایش باید تغییر کند. روش بازی به این شکل است که داور آهنگی را پخش می‌کند و بازیکنان می‌رقصند. زمانی که داور آهنگ را قطع می‌کند بازیکنان باید بایستند و از جایشان تکان نخورند. آخرین نفر که می‌ایستد باید دیگر بازیکنان را با شکلک در آوردن بخنداند تا بسوزند.

هوش چین سه تکه ویژه کودکان سه تا شش سال

تحقیقات ثابت کرده است که استفاده از اسباب بازی آموزشی و فکری تنها در صورتی می‌تواند توانایی‌های فیزیکی، شناختی و خلاقیت فرزندتان را ارتقا دهد که متناسب با سن او باشد. به این ترتیب می‌توانید او را وادار کنید تا مغز خود را تحریک کند. یک ویژگی بسیار مهم بازی فکری این است که به جنسیت ربطی ندارد یعنی بازی فکری دخترانه و بازی فکری پسرانه نداریم و همه ی کودکان می توانند از این بازی ها برای سرگرمی و پرورش ذهنشان استفاده کنند. بازی‌های آموزشی و فکری مانند بازی تخته منجر به تقویت و رشد مهارت‌های شناختی افراد می‌شود.همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، مهارت حل مساله یکی از مهمترین مهارت‌های شناختی است. برخی دیگر از اسباب بازی های فکری با هدف افزایش سرعت دریافت، پردازش و تجزیه و تحلیل اطلاعات و همچنین هماهنگی حرکات چشم و دست در کودکان طراحی شده اند.

  اسباب بازی پسرانه خرید اسباب بازی پسرانه با ارزان ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی دیجی توی

در نتیجه از هر منظری می‌توان این دو گزینه را مورد توجه قرار داد و به دقت آن را بررسی کرد. عبور از تمامی الگوریتم‌های موفقیت در کودکی نتیجه ای جز شناخت هر چه بهتر کودکان را به همراه نخواهد داشت. به عبارتی دیگر این شناخت زمینه موفقیتی بی بدیل و قطعی نیز خواهد بود. به راستی چرا باید کودکان بهترین دوران زندگی خود را با معماهای پیچیده طی کنند. چالش گذراندن اوقات با بهترین نتیجه و کمترین ریسک و از سویی دیگر گذراندن لحظات شاد و مفرح، هر یک از این دو موضوع بستری قابل توجه برای کودکان و والدین خواهند بود. فعلاً این 9  بازی را داشته باشید تا در قسمت دوم که بعداً منتشر خواهد شد، بازی‌های فکری جالب دیگری را هم خدمت شما معرفی کنیم.