بهترین بازی های فکری برای کودکان کدامند؟ آکادمی روان

بهترین بازی های فکری برای کودکان کدامند؟ آکادمی روان

اسباب بازی پلاس پلاس برای دختران و پسران به یک اندازه جذابیت دارد و اگر فقط یکبار امتحان شود از آن پس در لیست علاقه مندی‌های کودکان قرار می‌گیرد. سرگرمی‌ای همیشگی و پایدار برای دوران کودکی، این ماهیت پلاس پلاس است! در این بسته 600 قطعه بلوک وجود دارد که 400 عدد آن از رنگ‌های بیسیک و 200 عدد دیگر آن از رنگ پاستلی می‌باشد. ضمن آنکه لازم است بدانید که قدرت چفت شدن این قطعات به دلیل انعطاف ظریف آن بسیار بالا است. در دفترچه این اسباب بازی دستورالعمل ساخت شکل‌ها و فرم‌های زیادی وجود دارد و کودکان می‌توانند با خلاقیت خود بی نهایت شکل مختلف همچون حیوانات، .اشیاء و گیاهان را بسازند.

  • بعید است نام این بازی جذاب و چالش برانگیز تا به حال به گوش شما نخورده باشد.
  • نکته ی مهم در بازی با این وسایل توجه رده ی سنی متناسب با اسباب بازی است که خیلی ساده یا خیلی دشوار و پیچیده نباشد.
  • یکی دیگر از بازی‌های مهیج، بازی فکری هیپو (hippo) مدل اسب آبی گرسنه که برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است.
  • یکی دیگر از مزایای بازی های تمرین مغز این است که آنها بر بهبود دامنه توجه شما تمرکز می کنند، مهارتی که مطمئناً می تواند به زندگی شخصی و حرفه ای شما منتقل شود.

تحقیقات روانشناختی نیز ثابت کرده‌اند که کودکان با شروع سن ۲ سالگی به سرعت در حال یادگیری زبان و حرکات فیزیکی هستند. معمولا زیاد صحبت می‌کنند و دوست دارند مهارت‌های ذهنی خود را آزمایش کنند. به‌همین‌دلیل، در این بازه سنی ارائه یک اسباب بازی فکری برای بازی دو یا چند کودک با یکدیگر فکر بدی نیست. بازی‌های فکری بازی‌ها یا پازل‌هایی هستند که مغز را به چالش می‌کشند یا چیزی در مورد نحوه عملکرد مغز به افراد آموزش می‌دهند. اگرچه بازی‌های فکری با بازی‌های آموزشی متفاوت هستند زیرا برای تقویت تدریجی عملکردهای شناختی خاص طراحی نشده‌اند، اما همچنان می‌توانند برای ذهن شما مفید باشند.

  خانم راشل مجموعه کتاب های کودک را راه اندازی می کند

بازی فکری برج دندونی

بازی «کاپوچین» بر اساس طرح یک بازی جذاب خانوادگی به نام Speed Cups ساخته شده است. هوپا با طراحی تصاویر و روش‌هایی جدید در چیدن کارت‌ها سعی داشته تا چالش‌های تازه‌ای به بازی اضافه کند تا بازیکنان لذت بیشتری از آن ببرند. این اسباب بازی با بالاترین کیفیت ساخت و مواد اولیه و رنگ های بهداشتی مخصوص کودکان تولید می‌شوند. این اسباب بازی دارای تاییدیه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

خرید بازی فکری

بازی‌های فکری انواع مختلفی دارند و ذهن بچه‌ها را به چالش می‌کشند. به کمک این بازی‌ها می‌توانید بچه‌ها را از پای کامپیوترها و کنسول‌های بازی بلند کرده دور هم جمع کنید. به کمک بازی‌های فکری می‌‎توانید یک ماجراجویی جذاب را در خانه  برایشان ترتیب دهید. می‌توانید بازی‌های ایرانی و خارجی مختلفی را هم پیدا کنید که در نسخه‌های دخترانه یا پسرانه تهیه شده‌اند و می‌توانند برای مراکز آموزشی مناسب باشند. بازی‌هایی هم وجود دارند که برای تقویت مهارت‌های خاص مانند ریاضی طراحی شده‌اند و بسیار مفید هستند.

برخی کودکان با باختن به شدت مشکل دارند اما وقتی بازی فکری انجام می‌دهند توانایی آن‌ها در مقابله با موانع افزایش می‌یابد. بازی کمی پیچیده‌تر از بازی قبلی است و برای انجام آن نیاز به کمی استراتژی و هوش دارید. داستان بازی نیز در مورد شهرهای مختلف است که هر کدام از بازیکنان صاحب یکی از آنها است و باید با ساخت دژها و استحکامات محکم از شهر خود محافظت کنند. بازی با ظرافت و ویژگی‌های جزئی زیادی همراه است که آن را جذاب‌تر می‌کند.

  بازی کودکان در نقش مرد عنکبوتی و هالک ، اسباب بازی های کودکانه فیلو